بازسازی حمام و سرویس

بازسازی حمام و سرویس

سرویس بهداشتی و حمام از قسمت هایی در منزل هستند که زودتر از سایر قسمت ها نیاز به بازسازی و تعمیرات ساختمان پیدا میکنند زیرا لوله کشی آب و وجود همیشگی آب در این قسمت باعث میشود تا فرسایش سریعتری داشته باشند. برای بازسازی سرویس بهداشتی و حمام میتوانید با بودجه کم این کار را انجام دهید. در زمان بازسازی فضاهای مرطوب زیرسازی این فضاها باید بررسی شود. در این فضاها استفاده از قیرگونی دولایه مرغوب پیشنهاد میشود زیرا دوام زیادی دارد. بعد از قیرگونی برای حفاظت از این عایق، یک لایه ملات اجرا خواهد شد.
زیرسازی صحیح، قیروگونی و آب‌بندی اصولی به منظور ایجاد عایق رطوبتی و شیب بندی در کف سرویس و حمام بسیار مهم است که حتما باید توسط متخصص و بنا به آن توجه شود.
شیرآلات و لوله کشی ساختمان را چک کنید
شیرهای آب، دوش حمام و وان وسایل مهم داخل سرویس بهداشتی و حمام هستند.
در هنگام بازسازی اگر این تجهیزات سالم هستند نیاز به تعویض ندارند اما اگر سالم نباشند و یا قابل تعمیر نباشند و یا اینکه برای تغییر دکوراسیون، تعویض آن‌ها مدنظرتان باشد، بهتر است هنگام خرید و انتخاب شیرآلات جدید علاوه بر زیبایی، کیفیت و جنس آن‌ها نیز بررسی شود.
سرویس بهداشتی و حمام به دلیل رطوبت و نم و همچنین وجود لوله‌های آب و فاضلاب در معرض آسیب بیشتری هستند.
سیستم لوله‌کشی به مرور زمان فرسوده خواهد شد و ممکن است دچار پوسیدگی و برخی مشکلات شود. در زمان بازسازی این فضاها بهتر است سیستم لوله کشی ساختمان چک شود تا در صورت وجود مشکل بتوان در زمان بازسازی آن را برطرف کرد.
کاشی و سرامیک مناسب انتخاب کنید
کفپوش داخل حمام و سرویس بهداشتی به دلیل اینکه در معرض رطوبت و نم خواهد بود لازم است از جنس مرغوب انتخاب شود. گزینه‌ی مناسب برای این فضا استفاده از کاشی و سرامیک‌ها است.
اما کاشی و سرامیک نیز به مرور زمان ممکن است دچار ترک، شکستگی شوند. همچنین اگر جنس کاشی‌ها و سرامیک‌ها مرغوب نباشد و یا به طرز مناسبی از آن‌ها نگهداری نشده باشد به مرور زمان از ریخت و قیافه می‌افتند و فضای داخل سرویس یا حمام را زشت می‌کنند.
با توجه به این موارد هنگام کاشی کاری و سرامیک کاری علاوه بر زیبایی بهتر است به جنس و مرغوبیت آن‌ها توجه ویژه‌ای داشت.
از متخصصان کمک بگیرید
بازسازی سرویس بهداشتی و حمام نیازمند بهره‌گیری از نیروهای متخصص در زمینه‌های مختلف است. رعایت نکات فنی و اصول بهداشتی در لوله‌کشی آب و فاضلاب بسیار مهم است.
همچنین برای نصب کاشی و سرامیک علاوه بر باسلیقه بودن نصاب، اهمیت قیرگونی و زیرسازی صحیح کف غیر قابل انکار است.
اگر پروژه بازسازی توسط متخصصان ماهر و با تجربه انجام شود احتمال بروز عیب و مشکل در آینده به حداقل ممکن خواهد رسید.


چاپ