بازسازی و نوسازی ساختمان

بازسازی یا نوسازی
قبل از اینکه بخواهید هر تصمیمی که گرفته اید را عملی کنید بهتر است بدانید که معنا و مفهوم بازسازی با نوسازی بسیار متفاوت می باشد.
بازسازی یعنی همه چیز از اول و مجدد شروع به ساختنشان می شود و نوسازی به این معناست که تنها قسمتی از خانه یا محل کار خود را تنها یک تغییر مختصر بدهید. برای اینکه بیشتر با این دو معنا و مفهوم آشنا شوید با ما همراه باشید.
بازسازی
بازسازی فرآیندی است که در آن شما ساختمان را به حالت اولیه خود باز می گردانید. ساختمانهای تاریخی، قدیمی و ... از جمله ساختمان هایی هستند که نیاز به بازسازی و به نوعی مرمت دارند. اقداماتی که در بازسازی ساختمان قدیمی و مرمت کاری آن ها انجام میشود شامل موارد زیر می باشد:
•    ترمیم سوراخ های دیوارها
•    رفع وسایل قدیمی
•    جایگزینی وسایل قدیمی با ماکت های اصلی
•    برداشتن فرش قدیمی
•    پالایش کفهای چوبی
•    و...
برای بازسازی، از منابع کمتر و انرژی کمتری استفاده می شود و می تواند مقرون به صرفه ترین کاری باشد که شما می توانید انجام دهید. اگر هدف شما این است که ساختمان خود را تغییری اساسی دهید ، قطعاً بازسازی ساختمان برای شما مناسب ترین گزینه است.
به طور معمول، نوسازی ها بهمراه ترمیم ها انجام می شود. به عنوان مثال، ممکن است شما تصمیم بگیرد که حمام خود را تغییر دهید. اما برای اینکه آن را کمی مدرن تر جلوه دهید یک دوش را به وان اضافه می کنید، که می تواند آن را به یک پروژه نوسازی نیز تبدیل کند.
مراحل اجرای بازسازی ساختمان و نوسازی آن توسط شرکت های مجری دکوراسیون داخلی یا شرکت معماری :
مرحله ی اول مشورت کردن با شرکت معماری و دکوراسیون داخلی که خدمات کلی و یا جزئی بازسازی ساختمان ارایه میدهند.
در این مرحله مشخص میشود که تا چه اندازه نیاز به ایجاد تعمیرات ساختمان دارید و یا چقدر هزینه برای انجام این تغییرات احتیاج است شرکت های ساختمانی از جمله شرکت بازسازی ساختمان هفت اقلیم داتیس با توجه به فعالیت ها و تجربه هایی که دارند میتوانند در زمینه ی اجرای دکوراسیون داخلی و یا بازسازی ساختمان قدیمی شما ایده هایی مناسب و کاربردی را ارایه دهند تا بتوانید تصمیم مناسبی در جهت نیازهای خود در زمینه طراحی داخلی و یا ساخت بنای خود بگیرید.
مرحله ی دوم تخریب ساختمان
در مرحله ی تخریب ، دیوارها و قسمت های مورد نیاز جمع میشوند و در بخش هایی که نیاز به تغییرات دارند موارد مورد نظر اعمال میشوند.در این زمینه نیز لازم است تا از افرادی که در این زمینه تخصص دارند استفاده کنید.
مرحله ی سوم ساخت جداره های جدید و اجرای دکوراسیون داخلی
ساخت دیواره ها : اگر قصد دارید دیوار جدید و یا تزئیناتی به وجود بیاورید و یا برخی از فضاها را از یکدیگر جدا کنید باید در این مرحله انجام دهید همچنین میتوانید از دیوارهای پیش ساخته نیز استفاده کنید .
به طور کلی مرحله ی دیوار چینی دیوار های داخلی زمان و هزینه ی زیادی نخواهد داشت .
گچ کارگی اجرای کناف و سقف کاذب : دیوار ها و سقف خانه بعد از ساخته شدن نیاز به گچ کاری دارند و برخی ترجیح میدهند تا در سقف فضاهای خود به جای گچ از انواع سقفف های کاذب استفاده کنند .
نور پردازی در اجرای بازسازی و دکوراسیون داخلی : برای نوسازی ساختمان میتوان نور پردازی فضاها را نیز تغییر داد. در این بخش باید به نوع نورها و حتی زاویه تابش آنها به بخش های مورد نظر توجه کرد چرا که نور پردازی خوب باعث بیشتر شدن کیفیت فضاها در اجرای نمای ساختمان و یا نمای دکوراسیون منزل میشود .
کف سازی :
در این بخش وارد مرحله ی اجرای کف سازی ساختمان میشویم. برای کف سازی میتوان از انواع کف پوش ها استفاده کرد مانند استایلیش و کرنوود
رنگ آمیزی دیوارها و سقف :
این مرحله بیشترین تاثیر را در زمینه ی جلوه ی ظاهری تازه در بازسازی و دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان شما دارد و لذا از اهمیت فراوانی بر خوردار است .
اجرای کاغذ دیواری و یا دیوار پوش :
کاغذ دیواری ، پوستر و یا انواع دیوار کوب ها متریال هایی هستند که برای پوشش دیوارها استفاده میشوند.انتخاب نوع دیوار پوش باید مطابق با سلیقه ی کارفرما و یا دیگر اجزای تشکیل دهنده در بازسازی و دکوراسیون صورت میپذیرد و انتخاب هر یک میتواند سیمای متفاوتی در طراحی داخلی ساختمان شما ایجاد کند . شرکت معماری هفت اقلیم داتیس با در اختیار داشتن سمپل های متفاوت از هر متریال میتواند شما را در انتخاب خود آزاد تر بگذارد تا رضایت بیشتری از نتیجه ی بازسازی آپارتمان خود داشته باشید .
اجرای قرنیز :
وقتی در طراحی داخلی یک خانه از لمینت و پارکت یا کاغذ دیواری استفاده می شود بی شک جای قرنیز خالی است.قرنیز نقش جدا کننده ی کف و دیوار را به عهده دارد و جلوه ی بسیار زیادی به دکوراسیون داخلی منزل شما میدهد .
چیدمان مبلمان و دیگر وسایل خانه :
اگر بودجه ای که برای بازسازی در نظر گرفته اید تمام نشده است میتوانید آن را برای خرید لوازم منزل استفاده کنید برای این کار هم میتوانید با شرکت دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان هفت اقلیم داتیس مشورت کنید تا جلوه ای نو و زیبا در محیط زندگی خود ایجاد کنید
 
صنعت بازسازی و نوسازی داخلی ساختمان
برای آشنایی پیدا کردن با مفهوم بازسازی داخلی ساختمان ابتدا لازم است مفهوم کلی واژه بررسی شود.کلمه ی بازسازی تقریبا مترادف با مرمت است و معنای آن فعالیت و یا مداخله ی فنی شخص و یا گروهی است که در جهت بالا بردن دوام و یا مدت زمانی که امکان استفاده از اثر وجود دارد میباشد.
بازسازی ساختمان دارای انواع مختلفی است
بازسازی علمی و یا آرکئولوژیک
بازسازی آرتیستیک و یا هنری
نوسازی نیز مفهمومی است که بر اساس این نیاز های انسان به وجود می آید و با در نظر گرفتن این موضوع که تخریب و ساخت مجدد آپارتمان نیاز به هزینه ی بسیار بالایی دارد گاهی تمیل افراد برای ایجاد یک حس متفاوت در محیط زندگی خود آنها را وادار میکند تا به جای اینکه محل زندگی خود را تغییر دهند و یا دست به ساخت مجدد بزنند به انجام نوسازی و بازسازی ساختمان روی بیاورند .
بازسازی ساختمان امروزه هزینه هایی پایین و مقرون به صرفه تری نسبت به موارد دیگر دارد و همچنین نیازمند زمان کوتاه تری برای رسیدن به مقصود است و همین سبب شده تا در بسیاری از نقاط جهان افراد زیادی به این کار جذب شوند .


چاپ