بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

قوانین بازسازی ساختمان امروزه اهمیت بیشتری پیدا کرده‌اند. در دنیای امروز که آپارتمان‌نشینی هر روز بیشتر از قبل گسترش می‌یابد و هر روز ساختمان‌های قدیمی بیشتری تخریب شده و به برج‌های بلند تبدیل می‌شوند، هنوز هم خانه‌های قدیمی در تمام دنیا طرفداران خودشان را دارند. بسیاری از افرادی که از گذشته تا به حال در این خانه‌ها زندگی می‌کرده‌اند، حاضر به تعویض خانه‌های خود با آپارتمان‌های نو نیستند. خیلی از افراد هم هستند که بعد از مدت‌ها آپارتمان‌نشینی خسته شده‌اند و ترجیح می‌دهند به سراغ خرید خانه‌‌های قدیمی بروند.
با تمام این صحبت‌ها، خانه‌های قدیمی هرچقدر هم که زیبا و راحت به نظر بیایند به گذشته تعلق دارند. این موضوع به این معناست که احتمالاً تأسیسات و بنای این خانه‌ها غیرقابل استفاده یا در بهترین حالت فرسوده است. در نتیجه راه‌حل حفظ چنین خانه‌هایی نوسازی و بازسازی آن‌ها است. بازسازی ساختمان بر طبق قانون، شرایط و مراحل مشخصی دارد و اگر شما قصد بازسازی خانه خود را دارید، باید قبل از هرچیز به سراغ قوانین مربوط به بازسازی ساختمان بروید.

صفر تا صد بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان شامل دیدگاهی است که ساختمانها را به آینده دعوت می کند. بازسازی می تواند شامل نوسازی، تغییرات، تعمیرات یا ترکیباتی از تمام اینها باشد. در تعریفی دیگر به کلیه عملیات ساختمانی یا عمرانی که شامل کمترین میزان تخریب ممکنه باشد و هدف آن بهبود ساختمان از وضعیت فعلی آن باشد بازسازی ساختمان گفته می شود.
هدف از بازسازی ساختمان و اقدامات ذکر شده بهبود وضعیت فعلی و قابل سکونت ساختن منازل قدیمی و تبدیل یک بنای فرسوده به بنایی نو و زیبا و افزایش پایداری آن می باشد .
مراحل بازسازی ساختمان نیز مانند هر عملیات ساختمانی فرآیندی دارد از جمله: اخذ مجوز، تخریب، اضافه کردن فضا ها با توجه به نیازکافرما و ساختمان ، گچ کاری و سقف کاذب ، نور پردازی ، کف سازی ، رنگ آمیزی دیوار ها و سقف ها و..... .
همواره در نظر داشته باشید که برای بازسازی و تعمیرات ساختمان مشورت با افراد متخصص و کارآمد را اولویت کار خود قرار دهید تا از نتیجه ی مطلوب و رضایتمندی برخوردار شوید .
شرکت معماری هفت اقلیم داتیس با داشتن تیم مجرب و با تجربه همچنین دانش کافی در زمینه بازسازی و قوانین آن می تواند شما را در این راه به شایسته ترین نحو ممکن راهنمایی کند. همچنین می توانید کلیه امور بازسازی را از ابتدا تا انتها به این شرکت واگذار نمایید.
ما، در هفت اقلیم داتیس ساختمان شما را کاملاً تغییر می دهیم که منجر به ظاهر جدید آن می شود، ویژگی های عملکرد بهبود یافته، علاوه بر تغییر ظاهر خارجی و داخلی تغییراتی را در کاربرد مورد نظر ایجاد می کنیم.مانند: از تولید به یک دفتر کار یا از انبار به یک  دفترخرید و غیره
ارتباط بازسازی ساختمان و دکوراسیون
دکوراسیون کلاسیک و مدرن از دکوراسیون هایی هستند که در بازسازی ساختمان مسکونی و همچنین ساختمان های با کاربری عمومی مورد استفاده قرار میگیرند اما نحوه بکارگیری از این دکوراسیون ها در هر دو این سازه ها متفاوت است. در ساختمان های با کاربری عمومی معمولا از دکور مدرن استفاده میشود و کمتر ساختمانی را میتوانید بیابید که از دکوراسیون کلاسیک برخوردار باشد. دلیل این موضوع نیز کاربری عمومی این دسته از ساختمان ها میباشد. دکوراسیون مدرن از طرفی میتواند امکانات به مراتب بهتری را برای ساختمان ایجاد کند و همچنین عموم مردم این گونه دکورها را بیشتر میپسندند.
اما در ساختمان های مسکونی بخصوص در کشور ما خلاف این موضوع ثابت شده و بیشتر مردم بنا به پیروی از فرهنگ خود تمایل بیشتری به استفاده از دکوراسیون کلاسیک برای بازسازی ساختمان دارند. البته دکوراسیون مدرن نیز برای تعمیرات ساختمان و بازسازی ساختمان مسکونی نیز مورد استفاده قرار میگیرد اما درصد کمی از ساختمان ها از این نوع دکور برخوردار هستند. شرکت هفت اقلیم داتیس یکی از شرکت هایی است که در امر بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان از تجربه بالایی برخوردار است و اگر شما هم از دسته افرادی هستید که هنوز برای بازسازی ساختمان اقدام نکرده اید میتوانید با کارشناسان شرکت بازسازی ساختمان تماس حاصل کرده و مشاوره کاملی دریافت نمایید.


چاپ