نمای رومی

نمای رومی

طراحی نمای رومی یا آنطور که به اصطلاح گفته میشود، نما رومی یکی از متداول ترین و محبوب ترین سبک های طراحی نمای ساختمان است. امروزه به طراحی نمای ساختمان ها بسیار بیشتر از گذشته اهمیت داده می شود. طراحی نمای بیرونی ساختمان معیار سنجش زیبایی ساختمان در نگاه نخست است. یکی از متفاوت ترین سبک های طراحی کلاسیک در سبک نمای ساختمان ها، نمای رومی نام دارد.

نما رومی به دلیل دارا بودن فاکتورهای زیبایی افراد زیادی را بخود جذب می کند. یکی از این فاکتورها توجه به جزئیات و پرکار بودن المان های این نماست. این گونه طراحی به خصوص با نورپردازی مناسب در شب باعث چشمگیر شدن بنا می گردد. به همین دلیل گزینه مناسبی جهت طراحی ساختمان های لوکس و مدرن به شمار می آید.
طراحی نمای کلاسیک با روش های مدرن
در میان سبک های مختلفی که برای طراحی نمای ساختمان در نظر گرفته می شود نمای رومی جزء پرطرفدارترین آنها است.نحوه ی اجرای پیچیده ی آن را میتوان از اصلی ترین دلایل برای گرایش افراد به این سبک دانست. همچنین نوع مصالحی که در اجرای آن استفاده میشود موجب تمایز این سبک با دیگر سبک های طراحی نمای ساختمان می باشد که برای ساختمان های شیک بسیار مناسب است. متریالی که در اجرای این نوع از طراحی نما استفاده میشود میتوان سنگ هایی مثل مرمر ، گرانیت ، تراورتن و ... استفاده میشود .
نمای رومی سیمانی
وقتی صحبت از اجرای نمای رومی با سیمان به میان می آید یک پرسش ایجاد می شود که چرا با این وجود که سیمان در بقیه سبک ها نیز کاربرد دارد اما در نمای ساختمان کلاسیک جذابیت بیشتری به خود میگیرد و در تصور همگان زیبایی بیشتری دارد ؟ پر اهمیت ترین ویژگی در رابطه با نمای رومی پیچیدگی هایی است که در نحوه ی اجرای آن وجود دارد که موجب تمایز این نما با نماهای دیگر می شود . از این رو که این نما نسبت به هم نوع سنگی خود هزینه ی کمتری دارد مورد توجه بسیاری از کارفرمایان و مالکان قرار گرفته است. برای اجرای آن توصیه میشود تا حتما از سیمان سفید اجرا شود . این سبک از نماهای رومی عمدتا در طراحی نمای ویلا نما سازی ویلا ها استفاده می شوند و به کسانی توصیه میشود که تمایل دارند برای خانه و یا ساختمان خود یک نمای بی نظیر و فوق العاده داشته باشند .
نمای رومی سنگی  
 نما کلاسیک وقتی با سنگ های طبیعی ساخته شود از جمله شیک ترین و جذابترین نماهای ساختمانی به شمار میرود که در بیشتر نمای ویلا و یا نمای آپارتمان های مسکونی و اداری و ... استفاده می شوند . این نمای ساختمان لوکس و بسیار منحصر بفرد است و مصالح آن مواردی مثل سنگ هایی مرمر ، گرانیت و .. است برای رنگ بندی آن بیشتر توصیه می شود که از رنگ های سفید ، کرم ، شیری ، قهوه ای استفاده شود تا زیبایی آن به حد اکثر برسد .


چاپ