طراحی دکوراسیون داخلی هتل

طراحی دکوراسیون داخلی هتل

طراحی دکوراسیون هتل بسیار حائز اهمیت است زیرا این زیبایی و جذابیت ظاهری هتل هاست که میهمانان را به خود جذب میکند و لحظاتی آرام و لذت بخش برای آنها فراهم مینماید. با ارائه ایده های خلاقانه و منحصر بفرد، امروزه هتل داران با هم رقابت نموده و از بهترین طراحان برای طراحی دکوراسیون هتل خود کمک میگیرند. یک هتل خوب باید مکانی آرام، دوست داشتنی و زیبا برای میهمانان به ارمغان آورد و دغدغه و خستگی مسافرت را از آنها دور نماید. در عصر حاضر هتل هایی که فضایی لوکس و زیبا دارند سالیانه پذیرای میهمانان بسیاری هستند و میزان درآمد آنها نسبت به هتل های ساده و معمولی بالاتر است، بنابراین نمیتوان منکر اهمیت دکوراسیون داخلی هتل شد.
لابی چند منظوره
اولین جایی که مشتریان هتل وارد آن میشوند لابی یا ورودی است، بنابراین شما باید آن را تا حد امکان به صورت کاملاً جذاب و دیدنی طراحی کنید. یک قدم فراتر رفته و میهمانان خود را با سالنی وسیع که در هر زمان و در هر موقعیتی میتوان از آن استفاده کرد، تحت تاثیر قرار دهید. چیدمان و دکوراسیون فضای لابی چالش بر انگیز است زیرا در این مکان باید میهمانان مختلف را سکنی داد و فضایی هم عمومی و هم خصوصی برای نشستن، استراحت و حتی کار آنها فراهم نمود. شما میتوانید از تمام ایده های خلاقانه در طراحی دکوراسیون لابی استفاده کنید، مانند تعبیه آبشار و فواره، گل و گیاه، بارهای سرو نوشیدنی و هر چیزی که فکر میکنید میهمانان شما را ترغیب به ماندن بیشتر در لابی میکند. میهمانان انتظار یک لابی شیک با امکانات بالا و آرامش لذت بخش را از یک هتل لوکس دارند.

یکی از مهم ترین نکات در طراحی دکوراسیون داخلی هتل باید به آن اهمیت ویژه ای داد این است که شخص مسافر وقتی به هتل شما می آید مایل نیست با همان دکوراسیون همیشگی و روز مره ی زندگی و خانه ی خود رو به رو شود و تمایل زیادی به تنوع در هتل دارد. تنها به روز بودن و متنوع بودن لابی ملاک نیست و شما باید در بخش رستوران و غذا خوری و حتی سرویس های بهداشتی نیز بیشترین تغییرات را اعمال کنید.
یکی از جنبه های گریز ناپذیر یک هتل مدرن این است که برای میهمانان فضایی برای تعامل، ارتباط و گذران وقت در خارج از اتاق ها اختصاص داده شود. در داخل هتل مکان های عمومی داریم مانند لابی، بار نوشیدنی و یا استراحت گاه.

هیچ چیزی بهتر، دلپذیرتر و خوشایندتر از این نیست که اتاق صرفاً مکانی برای ریلکس کردن، ارتباط و صحبت با دیگران باشد. فضای عمومی، فضایی است که شما باید تم و پس زمینه مخصوص برای آن داشته باشید و یا هنری را به نمایش بگذارید که در جای دیگر نتوانستید آن را نشان دهید.
این اتاق باید ارتباط و تعامل را تسهیل کند، از این رو در طراحی آن از طیف های پررنگ، مبلمان و صندلی های راحت و دنج، بارهای سلف سرویس و یا میزی برای صرف صبحانه و بازی های جالب استفاده میشود تا مشتریان بتوانند در این فضا به دوستی ها و رفاقت های ماندگار برسند. ارائه امکانات اساسی و پایه که در گذشته به آن عادت داشتیم و شامل اتاقی با یک تخت خواب، کشو و میزی کوچک بودند، امروزه با اتاق هایی با امکانات مدرن تعویض شده است. لیست امکانات مدرن هر ساله بزرگ و بزرگتر میشود و باز هم به نظر میرسد برای جذاب کردن یک هتل کافی نمیباشند. در واقع یک هتل بدون طراحی داخلی مناسب و زیبا هیچ است.
هتل های ۵ ستاره برای میهمانان، تجربه هایی با کیفیت بالا به ارمغان می آورند. در نتیجه، هتل های معروف همواره تمایل دارند بهترین دکوراسیون داخلی را داشته باشند، به همین منظور شرکت های درجه یک را برای طراحی دکوراسیون اتاق ها، حمام ها، لابی و رستوران استخدام میکنند. هتل های پیشگام علاقه دارند مشتریان بهترین تجربه  زندگی خود را داشته باشند تا در آینده نیز به هتل بازگردند در نهایت و به عنوان کلام آخر باید این نکته را گوشزد کنیم که دکوراسیون داخلی هتل ها، در کنار اخلاق کارکنان، کیفیت خدمات و… میتواند باعث افزایش روز افزون برندینگ و درآمد هتل شود اما ویژگی های یک هتل عالی صرفا در این موارد خلاصه نمیشود.
یک هتل با کیفیت در بهترین حالت از توازن قرار دارد. نقش و رنگ ها، چیدمان اشیاء، عناصر به کار رفته و غیره تماما با یکدیگر توازن دارند و رابطه ای متعادل در میان آنها برقرار است. پس به هیچ عنوان با خیال طراحی یک دکوراسیون حرفه ای، به سمت افراط یا تفریط مایل نشوید.


چاپ