طراحی دکوراسیون داخلی محل کار

طراحی دکوراسیون داخلی محل کار
طراحی دکوراسیون برای محل های مختلف متفاوت است و میتواند با متدهای متعددی انجام شود. شاید در نگاه اول فکر کنید که طراحی دکوراسیون برای واحدهای اداری فقط به معنی خرید مبلمان و میزهای اداری و چیدمان آنها باشد اما اصلا اینطور نیست و باید بگوییم که طراحی دکوراسیون برای محیط های اداری بسیار فراتر از این بحث هاست و نیاز به تخصص خاص خودش دارد. اولین گامی که برای طراحی یک دفتر کار انجام می شود این است که تقسیم بندی های منطقی و اصولی برای فضاهای کاری انجام شود. این تقسیم بندی ها باید بسیار حرفه ای انجام شود و بسته به اینکه دفتر کار برای انجام چه اموری است از سبک و سیاق خاص خودش استفاده کند.
ادارات و شرکت ها اصولا در تقسیم بندی بخش ها با یکدیگر اشتراکات زیادی دارند. اصولا اتاقی را برای مدیریت در نظر میگیرند، سالنی برای مشتریان و انتظارات در نظر میگیرند که منشی نیز در نزدیکی این محدوده قرار خواهد گرفت ، بسته به نوع کار اتاق هایی را نیز برای کارمندان در نظر میگیرند. برای هر کدام از این بخش ها نوع مبلمان و سبک چیدمان فرق خواهد داشت . چیدمان اتاق های کنفرانس نیز بسیار متفاوت خواهد بود . بنابراین داشتن یک طرح بسیار مناسب و اصولی متناسب با دفتر از ضروریات طراحی دکوراسیون داخلی محل کار است.
زمانی که میخواهید طراحی داخلی یک محیط اداری را انجام دهید باید در درجه ی اول از دیدگاه یک مشتری به شرکت نگاه کنید و خودتان را جای کسی بگذارید که به عنوان مشتری وارد شرکت شده است ، در این شرایط میتوانید طراحی مناسب و بهتری داشته باشید و تمامی نیازهای مراجعه کننده ها را در نظر بگیرید. در طراحی دکوراسیون اداری برای دفتر کارتان اصلا به اینکه چقدر ممکن است هزینه تمام شده بالا تمام شود توجه نکنید چرا که یک طراحی مناسب و اصولی میتواند ماندگاری و دوام بسیاری داشته باشد.


تزیین دفتر کار
 در نظر داشته باشید که دفتر کار شما مانند خانه نیست که بتوانید برای چیدمان دکوراسیون داخلی آن از انواع مختلف دکوری ها و وسایل تزیینی استفاده کنید و برای چیدمان دکوراسیون دفتر کار و تزئین آن می توانید نهایتا از گلدان‌ های گل طبیعی در قسمت های مختلف استفاده کنید تا هم حس طبیعت و سرزندگی در محیط وجود داشته باشد و هم زیباتر باشد و در عین حال محیط شما از حالت رسمی خارج نشود.
 علاوه بر این موارد، گزینه ی دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که در فضای کاری خود از تابلوها و یا دکوری هایی استفاده کنید که متناسب با نوع کاربرد محیط شما باشد. به طور مثال استفاده از تابلوهای تصویر و عکس های شخصی در محیط کار، بیمه و یا خدمات اداری گزینه مناسبی نیست، ولی در عوض در گالری های هنری و محیط‌ های کاری که در ارتباط با هنر و موارد این چنینی هستند دست شما برای استفاده از تابلو های مختلف باز است.
 نکته ی دیگری که باید برای چیدمان دکوراسیون دفتر کار مد نظر قرار دهید این است که تمام وسایل مورد نیاز در جایی قرار داشته باشند که شما برای استفاده از آن ها دچار زحمت زیادی نشوید و وقت زیادی از شما گرفته نشود. این کار باعث می شود که هم بیش از حد خسته نشوید و هم راندمان کار شما بالاتر باشد.
 
خرید وسایل متناسب با ابعاد محیط
 سعی کنید نوع وسایل و ابزاری که در اتاق کار شما قرار می گیرند، مانند میز و صندلی و کمد و فایل های اداری، با توجه به ابعاد و فضایی که در اختیار دارید خریداری شوند. به طور مثال اگر در اداره و یا محیطی کار می کنید که محل دفتر کار شما ابعاد کوچکی دارد و متراژ بالایی ندارد، بهتر است از میز و صندلی های اداری که ظریف تر هستند و فضای کمتری را در بر می‌گیرند استفاده کنید تا تمام فضا توسط میز و صندلی گرفته نشود و هر چه میز و صندلی ها کاربردی تر باشند می توانند گزینه مناسب تری باشد.

انتخاب کمد اداری مناسب دفتر کار
سعی کنید در دفتر کار خود از فایل ها و کمدهایی استفاده کنید که تنها ویژگی آن ها زیبایی نباشد، بلکه بتوانند فایل های مختلف را در خود جای بدهند و عمق و ابعاد آن ها به اندازه کافی با توجه به اسناد و مدارک شما باشد.
گزینه دیگری که باید در چیدمان دکوراسیون دفتر کار به آن توجه کنید نوع طراحی و نورپردازی محیط کار شما است. بهتر است طراحی نورپردازی اتاق کار شما به گونه ‌ای باشد که نور کافی برای انجام کارها و مطالعه و تایپ و کارهای دیگر را داشته باشید . نور پردازی مناسب در محیط باعث می‌ شود که شما بیش از حد از چشمتان کار نکشید و از ضعیف شدن زود هنگام چشم شما جلوگیری می کند.
 
 طراحی دکوراسیون شیک محل کار
پس به صورت خلاصه وار برای طراحی دکوراسیون شیک در محل کار خود بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید :
•    رعایت تناسب رنگ در طراحی دفتر کار
•    رعایت نظم در چینش میز و صندلی‌های موجود در اتاق کار
•    برقراری نظم و ترتیب با استفاده از دکور و قفسه و فایل اداری
•    قرار دادن قسمت مشخص برای نصب نت و یادداشت ‌های مهم
•    بهره وری از نور طبیعی و نورپردازی مناسب در اتاق کار
•    استفاده از گیاهان آپارتمانی در داخل محل کار


چاپ