دکوراسیون داخلی آرایشگاه

دکوراسیون داخلی آرایشگاه

آرایشگری امروزه تبدیل به یکی از جذاب ترین و پول سازترین حرفه ها در جهان شده و روز به روز شکل مدرن تری به خود می گیرد به همین دلیل تنوع طراحی و دکوراسیون سالن های زیبایی و آرایشگاه ها بسیار زیاد است. طراحی دکوراسیون سالن زیبایی بهتر است توسط افراد حرفه ای صورت گیرد تا باعث ایجاد حس خوب در محیط و جذب بیشتر مشتری شود.
آشنایی با انواع دکوراسیون سالن زیبایی به شما کمک می کند تا سالن زیبایی خود را از نظر شکل ظاهری ارتقا بخشید و یا اگر در فکر تاسیس آرایشگاه هستید از ایده های خوب بهره بگیرید و با دقت به دیزاین و طراحی دکوراسیون سالن زیبایی خود بپردازید. همانطور که می دانید آرایشگری امروزه تبدیل به یکی از شغل های اصلی و مدرن در دنیا شده و شرط موفقیت در این کار بعد از حرفه ای بودن، داشتن یک سالن زیبایی با دکوراسیونی جذاب و شیک می باشد. در ایران طراحی دکوراسیون سالن زیبایی خانم ها اهمیت بیشتری نسبت به آرایشگاه های مردانه دارد چرا که تعداد بانوانی که به آرایشگاه ها مراجعه می کنند و همچنین طیف خدمات آرایشگری زنان بسیار گسترده از آقایان است از این رو مدل دکوراسیون سالن زیبایی زنانه در جذب مشتری و ایجاد حس خوب و ماندگاری مشتری بسیار تاثیر گذار است. اگر هنوز ایده مناسبی در سر ندارید و یا سردرگم شده اید، پیشنهاد می کنیم یکی از کشورها را برای طراحی سالن زیبایی خود الگو قرار دهید، برای مثال می توانید سالن خود را یه سبک ایرانی، ایتالیایی، عربی و یا سبک های مدرن اروپایی دیزاین کنید، بدین ترتیب ایده های بهتری به ذهنتان خطور می کند و سبک خاصی را می توانید برای آرایشگاه خود به اجرا در آورید.
دکور سالن های زیبایی زنانه
طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی زنانه نقش مهمی در انجام صحیح کارها و بهبود شرایط داخلی سالن زیبایی دارد.یکی از نکات مهم و قابل توجه برای طراحی دکوراسیون داخلی سالن های توجه به نیاز ها و قوانین کلی چیدمان این فضا می باشد. علاوه بر این، انتخاب دکور مناسب و شیک اهمیت زیادی در جذب و رضایت مشتری خواهد داشت و دکوراسیون طراحی شده بهتر است که مورد پسند مشتری نیز واقع گردد.
عناصر تاثیرگذار در طراحی داخلی دکوراسیون سالن زیبایی
در شغل آرایشگری علاوه بر کیفیت بالای خدمات و رعایت اخلاق کاری، محیط کار نیز باید از جذابیت بالایی برخوردار باشد، این موضوع به خصوص برای طراحی دکوراسیون سالن زیبایی بانوان از اهمیت بیشتری برخوردار است. به طور کلی ایجاد مکانی آرامش بخش و دوست داشتنی منجر به جذب مشتری ها و تبدیل شدن آنها به مشتری های ثابت می شود، اگر شما نیز یکی از آرایشگرهای حرفه ای هستید که می خواهید محیطی جذاب و زیبا در سالن خود ایجاد کنید با ما همراه باشید تا با انواع دکوراسیون سالن زیبایی آشنا شوید، با این ایده ها می توانید طراحی دکوراسیون سالن زیبایی کوچک یا بزرگ خود را به تنهایی و یا با کمک یک مشاور طراحی داخلی، به بهترین شکل انجام دهید. برای طراحی انواع دکوراسیون سالن زیبایی در درجه اول باید آنچه را که در نظر دارید و با توجه به سلیقه و علایق خودتان اجرایی کنید که البته طراحی باید به گونه ای باشد که به جذب بیشتر مشتری منجر شود و یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید رنگ های استفاده شده در طراحی سالن است، معمولا ترکیبی از رنگ های شاد و کمرنگ و یا خنثی می تواند در جلب نظر مشتری نقش بسزایی داشته باشد، بعد از اینکه رنگ آرایشگاه مشخص شد نوبت به تجهیزات آن می رسد که باید با رنگ های سالن هماهنگی داشته باشند.
در طراحی انواع سالن زیبایی باید به نورپردازی توجه ویژه ای کرد چرا که نوع نورپردازی در جذابیت سالن تاثیر بسزایی دارد و مشتری ها از آرایشگاه های روشن بسیار استقبال می کنند، هیچ گاه محیط آرایشگاه را با کافی شاپ اشتباه نگیرید و به یاد داشته باشید سالن زیبایی با نورپردازی ایده آل می تواند در جذب مشتری و همچنین کیفیت کار شما تاثیر زیادی بگذارد. همچنین برای روشنایی سالن خود می توانید از ترکیب نورهای طبیعی و مصنوعی استفاده کنید و نورپردازی اطراف آینه ها نیز اهمیت بسیاری دارد. ترکیب آینه کاری و نورپردازی می تواند در طراحی انواع دکوراسیون سالن زیبایی نقش پر رنگی داشته باشد و بر جذابیت فضا اثرگذار است، به طور کلی هر چه فضای آرایشگاه، فانتزی تر باشد تاثیر بیشتر و بهتری در ترغیب مراجعه کنندگان و تبدیل شدن آن ها به مشتری های ثابت خواهد داشت.
علاوه بر مواردی که گفته شد زیبایی کف و دیوار و نوع چیدمان سالن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و مراجعه کننده ای که برای اولین بار به آرایشگاه شما مراجعه می کند احتمالا جذب زیبایی و طراحی دکوراسیون سالن شما می شود چرا که با کیفیت کار شما آشنایی ندارد و در صورتی که دکوراسیون سالن زیبایی شما از طراحی خوب و جذابی برخوردار باشد، مراجعه کننده ترغیب می شود تا از خدمات سالن شما استفاده کند و در صورت بالا بودن کیفیت کار احتمالا تبدیل به مشتری ثابت خواهد شد، تمیز بودن سالن نیز تاثیر بسزایی در ایجاد ذهنیت مثبت مشتریان دارد و بهتر است که سالن زیبایی خود را همواره تمیز و مرتب نگه دارید.
فاکتورهای مهمی در طراحی دکوراسیون آرایشگاه لازم الاجرا است:
-  استفاده کردن از وسایل و تجهیزات مدرن و سالم
-  ایجاد هماهنگی و تناسب در تجهیزات و وسایل مختلفی که در آرایشگاه مورد استفاده قرار میگیرد.
-  استفاده کردن از تابلو هایی زیبا و جذاب به منظور آراستن جداره ها که به نوعی با فضای داخلی آرایشگاه هماهنگی داشته باشد و چشم نواز باشد مانند تصاویری از جدیدترین مدل های مو ، میکاپ و شینیون و یا حتی پوستر هایی با تصاویر متناسب با کاربری و ...
-  استفاده کردن از آیینه به اندازه ی کافی در تمامی جهات و جداره ها که این کار هم برای بازتاب شدن نور مناسب است و هم مشتریان می توانند به راحتی تصویر خود را از زوایای مختلفی مشاهده کنند .
-  انتخاب کردن تعداد تجهیزات موجود در آرایشگاه با توجه به متراژ فضا و نوع دکوراسیون داخلی موجود
-  ستفاده کردن از تجهیزات و قفسه ها به اندازه ی مورد نیاز برای نگه داری وسایل مورد نیاز که می توانند در ایجاد نظم بسیار موثر باشد و همچنین متریال آن ها نیز می تواند با توجه به بودجه ی کارفرما و سبک انتخاب شده متفاوت باشد.
-  تفکیک بخش های مختلف آرایشگاه با در نظر گرفتن فعالیت هایی که در سالن های زیبایی انجام می شود مانند بخش مدیریت ، پذیرش ، مانیکور ، براشینگ ، اپیلاسیون ، ماساژ ، شینیون و ...
-  انتخاب کردن یک رنگبندی مناسب برای بخش های مختلف آرایشگاه با در نظر گرفتن جنسیت و روحیات مخاطبان خود.
-  توجه داشتن به تاثیری که تیرگی روشنی و همچنین هارمونی رنگ ها بر روی محیط داخلی و روحیه ی افراد میگذارد .
-  استفاده کردن از ابزارهایی که برای تزئینات داخلی استفاده می شود مانند کاغذ دیواری ، گچبری ، آینه های تزئینی ، کناف و ...
-  پیاده سازی یک سیستم مناسب برای نورپردازی و استفاده کردن از تجهیزاتی که نور مناسب و کافی به محیط بدهند همینطور می توان از نور هایی به رنگ سفید و یا زرد در جهت ایجاد تنوع بصری و زیبایی استفاده کرد .


چاپ