دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه یکی از اصلی ترین بخش ها در دکوراسیون منزل محسوب میشود. چرا که هم از لحاظ بصری و زیبایی و هم از لحاظ کاربری تاثیرات مهم و بسیاری در دکوراسیون داخلی آشپزخانه میگذارد. برای طراحی آشپزخانه باید در نظر بگیریم که هدف از اجرای کابینت ها تنها قرار دادن وسایل نیست پس نباید اجزای طراحی شده منحصر به محلی برای نگه داری وسایل باشند بلکه نکته ای که بسیار حایز اهمیت است جزئیات طراحی کابینت آشپزخانه است که باید هم از لحاظ زیبایی خاص و مناسب برای نیازهای خانواده باشد و هم از لحاظ فنی اصول و استاندارهای ارگونومیک را رعایت کرده باشد تا بتواند آسایش و راحتی را برای اعضای خانواده فراهم سازد.
بیشترین بخش از آشپزخانه را کابینت ها اشغال می کنند پس لازم است در طراحی کابینت آشپزخانه ظرافت و حساسیت بالایی را داشت . دو فاکتور مهم در طراحی دکوراسیون کابینت آشپزخانه اول متریال مورد استفاده و دوم نوع طراحی آن است .
اگر چه این روزها اغلب مردم تمایل دارند تا دکوراسیون داخلی مدرن برای خانه و یا آشپزخانه خود داشته باشند اما هنوز تعدادی از مردم علاقه دارند تا به طور سنتی و کلاسیک آشپزخانه خود را چیدمان کنند .
آشپزخانه کلاسیک به دلیل ماهیت خود دارای سنگینی و شکوه بسیاری است که موجب میشود تا خانه کلاسیک بسیار با وقار و سنگین جلوه شود. برای طراحی و اجرای کابینت کلاسیک میتوان از کابینت چوبی ممبران استفاده کرد . ممبران نوعی چوب برای کارهای کلاسیک است که در هر رنگی قابل دسترس است که معمولا توصیه میشود از رنگهای تیره همانند مشکی و یا قهوه ای و همینطور رنگ های روشنتر و گرمتر مانند رنگ کرم و سفید در ساخت کابینت آشپزخانه استفاده شود و با ایجاد طرح های نقش برجسته و کنده کاری هایی بر روی ام دی اف و یا چوب دکور آشپز خانه خود را تکمیل کرد .
اگر از دکوراسیون منزل خود خسته شده اید و میخواهید تغییر دکوراسیون خانه خود بدهید تغییر دکوراسیون کابینت ها میتواند ایده بسیار مناسبی برای تغییر دکوراسیون خانه تان باشد چراکه این کار نتایج بسیار رضایت بخشی به همراه دارد که ممکن است شما را از تغییر دادن بقیه بخشهای منزل منصرف کند .
 هنگامی که میخواهیم برای کابینت ها رنگی را انتخاب کنیم بهتر است از دو رنگ مکمل بهره گیریم تا امکان ایجاد یک دکوراسیون لوکس در آشپزخانه فراهم شود .
نکته ای که در انتخاب رنگ کابینت ها وجود دارد متراژ آشپزخانه است که نقش مهم و اساسی را در این بخش عهده دار است . در آشپزخانه کوچک توصیه میشود تا با یک ترکیب خوب از رنگهای سرد و گرم ملایم استفاده شود چرا که رنگهای تند و جیغ در زمان کوتاهی موجب دلزدگی میشود و موجب میشود تا بخواهید دوباره کابینت ها را تغییر دهید.


8 ويژگي دکوراسیون آشپزخانه مدرن
۱-آشپزخانه های مدرن درهای صاف و تخت بدون هیچگونه برجستگی یا فرورفتگی دارند.

۲- کابینت های آشپزخانه مدرن فریم ندارند. یعنی پوشش روی کابینت درب آن است نه هیچ قسمت دیگری که آن را فریم می نامیم به عبارت دیگر وقتی به کابینت نگاه می کنید فقط در کمد ها و کشوها را می بینید و فاصله فضای بین آنها خیلی کم است که نیاز به یک قاب داشته باشد.

۳- در آشپزخانه مدرن همه چیز ساده و صیقل و هماهنگ است. حتی دستگیره کشوها و کابینت ها نیز با آن هماهنگی دارد و به صورت خطوط باریک براق لوله ای یا فلت در طول یا عرض آنها کشیده شده اند.

۴- آشپزخانه های مدرن فاقد تزئینات هستند و این نقطه ایست که تشابه آشپزخانه های مدرن و معاصر متوقف می شود. شما می توانید از کاشی هایی با الگوها، بافت ها و رنک های گوناگون در یک آشپزخانه معاصر استفاده کنید اما در یک آشپزخانه مدرن مجاز به این کار نیستید.

۵- یک آشپزخانه مدرن بر زیبایی طبیعی مواد تکیه دارد. نمی توانیم بگوییم آشپزخانه های مدرن هیچ گونه تزئیناتی ندارند بلکه تزئینات آنها زیبایی طبیعی مواد اولیه است مثل رگه های چوب، سنگ و … و این همه آن چیزیست که به نام تزئینات در یک آشپزخانه مدرن دیده می شود.
۶- آشپزخانه مدرن بر خطوط افقی تاکید دارد. ممکن است در ابتدا متوجه این موضوع نشوید اما همه آشپزخانه های مدرن به سمت خطوط افقی گرایش دارند. در یک آشپزخانه سنتی ممکن است بعشی از عناصر را به صورت عمودی و بعضی را بصورت افقی سامان دهید اما در یک آشپزخانه مدرن همه اجزا به صورت افقی و متحد هستند. حتی خطوط طبیعی سنگ و چوب هم به نوعی قرار می گیرند که این افقی بودن را حفظ کنند.

۷- در یک آشپزخانه مدرن ثبات و هماهنگی عناصر تاکیدی مدنظر قرار می گیرد. عناصری مثل روشنایی، میز، صندلی و .. باید هنگام طراحی آشپزخانه در نظر گرفته شوند. در یک آشپزخانه مدرن همه این عناصر با هم هماهنگی دارند و از مسیر خود منحرف نمی شوند. خطوط ساده، شفاف و عدم تزئینات در همه آنها به چشم می خورد.چیزی وجود ندارد که به شما بگوید نمی توانید در آشپزخانه های مدرن از رنگ استفاده کنید، حالا این رنگ می تواند کابینت ها باشد یا هرچیز دیگر.

۸- در آشپزخانه مدرن عناصر صنعتی و بی پیرایه وجود دارد. مثل دیوار بتنی طبیعی و اصلاح نشده که تبدیل به یک تصویر زمینه و الگوی جالب برای این آشپزخانه مدرن شده است.چاپ