دکوراسیون ویترین مغازه

دکوراسیون ویترین مغازه

دکوراسیون ویترین فروشگاه مهم ترین عامل در جذب مشتری به داخل فروشگاه یا نمایشگاه است. حتما هنگام پیاده روی در سطح شهر، برایتان پیش آمده که ناگهان می ایسید و به ویترین فروشگاهی خیره می شوید و حتی برای دقیقه ها همانگونه به اجناس داخل ویترین نگاه می کنید، ممکن است بعداز مدتی هم به داخل فروشگاه رفته و جنس مورد نظر خود را خریداری کنید.
در واقع می توان اینگونه گفت که دکوراسیون ویترین فروشگاه دقیقاً همان قلابِ جذب مخاطب است در نتیجه باید در تزیین این قلاب هر اندازه می توان حرفه ای تر عمل کرد. دقیقاً به همین علت است که کمپانی های معروف و نامدار در سراسر جهان، تمامی شعبات و فروشگاه های کوچک و بزرگ خود در هر نقطه ای از جهان را با بهترین و زیباترین ویترین ها دکوراسیون می کنند تا نه تنها در حد و اندازه نام و برند خود عمل کرده باشند بلکه بتوانند باز هم در کنار کیفیت و جنس مناسب کالاهای خود، به کمک ویترینی مناسب، مشتریهای وفادار بسیار بیشتری را جذب کنند همین فرمول می تواند برای فروشگاه های کوچک و بزرگ دیگر نیز در هر زمینه ای کارساز بوده و تا حد زیادی سبب موفقیت آنها گردد.
دکوراسیون ویترین مغازه
طراحی ویترین مغازه اولین گام در جهت جذب مشتری است زیرا اولین چیزی است که بازدید کنندگان با آن برخورد میکنند و میتواند مشریان را با سلایق و نیازهای متفاوت جذب کند . دکور مغازه باید با توجه به نوع و کیفیت محصولاتی که داخل مغازه ارایه میشود  طراحی و اجرا شود تا امکان نهایت استفاده از آن به وجود بیاید همچنین دکور ویترین مغازه باید به گونه ای خاص و متفاوت باشد تا واحد تجاری شما را از بقیه واحد ها تفکیک کند و دقت داشته باشید که دعوت کنندگی از مهمترین مواردی است که ویترین واحد تجاری باید داشته باشد .
نور پردازی مناسب برای واحد های فروشگاهی و تجاری
نکته مهم در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه توجه به نحوه ی نور پردازی و کافی بودن نور در محیط است چرا که علاوه بر زیبایی ها و جذابیت های لازم در طراحی دکور مغازه نورپردازی مناسب نیز در جذب مشتری تاثیر بسیاری دارد و باید با توجه با در نظر گرفتن مسایل علم روانشناسی به گونه ای باشد که راحتی و آسایش مشتریان را نیز در نظر گرفته شود .
خوانایی و شفافیت در طراحی ویترین مغازه
همان طور که گفتیم ویترین مغازه ها پل ارتباطی مشتریان ما و مغازه شما است و هر چه این پل ارتباطی خوانا تر، شفاف تر و با مبانی زیبایی شناسانه همخوانی داشته باشد، تاثیر مثبت تری را روی مشتریان شما خواهد گذاشت، بهتر است ویترین مغازه تان پیغامی صاف و شفاف را برساند، داشتن ویترینی زیبا و در عین حال کاربردی کار سختی نیست. البته از این نکته هم نباید غافل شد که نور پردازی و ترکیب رنگ ها هم در این ویترین بی تاثیر نبوده اند.


چاپ